Komunia Książki na komunię Książki okolicznościowe

Animowane pamiątki komunijne

Na przyjęcie komunijne nie wypada udawać się bez obowiązkowej pamiątki. Jest to coś w rodzaju okolicznościowej laurki, w której zamieszczone są życzenia od gości wraz z symbolicznym podarkiem pieniężnym. Niegdyś pamiątki komunijne funkcjonowały jak klasyczne, rozkładane kartki, podobne do tych, jakie dostawać możemy z okazji świąt Bożego Narodzenia czy Wielkanocy. Dziś prezentują się o wiele bardziej elegancko i wymyślnie. Można znaleźć w nich bogactwo grafik oraz ilustracji, zaprojektowane jest także specjalne miejsce na kopertę z symbolicznym banknotem. Nowocześnie zaprojektowane pamiątki komunijne sprzedają zarówno małe sklepiki papiernicze, jak i sklepy z dewocjonaliami, a także duże sklepy internetowe z artykułami na każdą okazję. Dziś w pamiątkach komunijnych możemy wybierać, można zdecydować się na oddzielne rodzaje dla dziewczynek i chłopców. Dziś w praktyce pamiątki komunijne bardziej przypominają małe książeczki z historyjkami, aniżeli proste, rozkładane kartki. Są przez to także bardziej eleganckie i trwałe.

Cechy współczesnych pamiątek komunijnych

Obecnie produkowane pamiątki komunijne mają wiele wyrazistych cech charakterystycznych, dzięki którym rozpoznamy je na rynku produktów papierniczych szybciej od pozostałych pomysłów projektantów i grafików. Należą do nich:

– twarda i gładka oprawa, okładki są sztywne i bardzo wytrzymałe,
– ilustracje z motywami religijnymi, obecne zarówno na okładkach jak i wewnątrz,
– lekko lśniący papier, nadający ogólnej formie specyficznej klasy i elegancji,
– teksty życzeń, nawiązujące do biblii i religii umieszczone przy użyciu charakterystycznych, wymyślnych czcionek,
– brzegi kartek delikatnie pozłacane, posrebrzane,
– wstążki, aksamitki, plecione zakładki o funkcjach dekoracyjnych,
– przegródki na kopertę, także z dołączoną już kopertą,
– folie ochronne na pamiątkę komunijną, którą naturalnie ściąga się przed otwarciem pamiątki i przeczytaniem życzeń,
– powierzchnie delikatnie fakturowane, zwiększające wrażenia estetyczne,
–  elementy dekoracyjne w postaci koronek, koralików, elementów tkanych, włókienniczych.

Elegancko dopasowane pamiątki komunijne

Pamiątki komunijne warto dopasowywać do danego rodzaju prezentu, choćby pod kątem estetycznym. Jeśli kupujemy dziecku z okazji komunii prezent o określonym kolorze, może być to rower, sprzęt komputerowy czy też cokolwiek innego – dobrze będzie wybrać taką pamiątkę komunijną, by kolorem uzupełniła wyraz, jaki posiada sprzęt przeznaczony na podarunek. Elegancko dopasowane pamiątki komunijne łatwo jest przypisać danemu rodzajowi prezentów. Niektóre z pamiątek mogą mieć nieco metaliczne w barwach okładki. Pasować będą do prezentów w postaci sprzętów komputerowych, quadów czy też rowerów. Klasyczne, białe pamiątki komunijne w postaci małych książeczek dołączyć można do prezentów w stylu letniej odzieży czy dziewczęcych gadżetów.